7 miest, ktoré by ste mali navštíviť pred tým ako zomriete

S príchodom leta sa v človeku prebúdzajú túžby po cestovaní, spoznávaní nových krajín, a tak si obúva túlavé topánky a vydáva sa do sveta. Je to prirodzené, veď človek je tvor zvedavý a dnes nie je s vycestovaním do ktorejkoľvek destinácie problém. Treba si len naplánovať trasu a vyraziť.
Vidieť niektoré svetové miesta, to je naozaj veľké dobrodružstvo. Máme tu pre vás hneď niekoľko typov na ciele, ktoré určite musíte navštíviť.

stoneheng

1. Machu Picchu, Peru
Machu Picchu je určite mnohým známe ako jedno zo starobylých miest na svete. Patrilo Inkom, existovalo v 15. storočí a jeho poloha je fantastická. Leží totiž na vrchole, pod ktorým sa rozprestiera posvätné údolie. Poskytuje odtiaľ fantastický výhľad na nádhernú scenériu celého okolia a tiež pohľad do histórie Inkov.
2. Pyramids of Giza, Egypt
Pyramídy patria k siedmim divom sveta, a tak ich návšteva určite stojí za to. Postavené boli v roku 2 560 pred našim letopočtom a najznámejšia z nich, Veľká pyramída, bola viac ako 3 800 rokov najvyššou stavbou postavenou človekom.
3. Stonehenge, Amesbury, England
Stonehenge ukrývajú veľké tajomstvo. Existujú však ľudia, ktorí ich nazývajú len kopou skál s hmotnosťou 25 ton, no pohľad na nich je naozaj úchvatný. Najkrajší je pri západe slnka, tak si objednajte sprievodcu a hor sa na spoznávanie.
4. Salar De Uyuni, Bolivia
Ide o masívnu soľnú plochu, najväčšiu na svete, ktorej rozloha je 6 576 kilometrov štvorcových. Sformovalo ju niekoľko starých jazier a je považovaná za najväčšie zrkadlo sveta.
5. The Grand Canyon, Arizona, USA
Grand Canyon je dielom rieky Colorado, ktorá ho niekoľko tisícročí formovala a vytvorila na jej brehom masívne skalné steny, ktoré sa ťahajú v neuveriteľnej dĺžke viac ako 322 kilometrov.

ostrov

6. The Great Blue Hole, Belize
Potápači poznajú pobrežie Belizé ako miesto, kde sa nachádza ponorová výlevka nazývaná Veľká modrá diera, ktorej hĺbka dosahuje až 124 metrov a šírka je viac ako 299 metrov. Celá táto nádhera je krásne viditeľná z vtáčej perspektívy.
7. Bora Bora, French Polynesia
Nazývajú ho aj rajom na zemi. Ostrov leží vo vzdialenosti 143 kilometrov od Papeete v Tichom oceáne a jeho vody sa vyznačujú nádhernou tyrkysovou farbou, ktoré obklopujú pláže s čistým, bielym pieskom a sviežou zeleňou.

4.5/5 - (2 votes)