Bez internetu sa to skrátka nedá

Bez internetu si dnes život vie predstaviť len málokto. Dokonca aj naše staré mami a otcovia nato dnes  nedajú dopustiť. Presnejšie aby sa mohli nielen porozprávať ale aj vidieť svoje deti a  vnúčence. Google, Skype, Facebook to sú len jedny z niektorých možností ktoré nám dnešná doba ponúka. Mladšej generácií tieto pojmy vysvetľovať netreba. No my dnešný tridsiatnici si ešte živo spomíname že naša sociálna sieť bola ulica, a náš messenger bola pevná linka. Ale tie časy sú už dávno preč. Dnes už ak chcete niečo vyhľadať alebo nakúpiť stačí sadnúť za počítač a do vyhľadávača opísať čo vlastne potrebujete. 

sociální média
 
Jeden by dokonca povedal že na tom internete je všetko. No to bude asi tým že to tak aj je. Nájdete tu kopec stránok s oblečením a obuvou. Už nemusíte stráviť hodiny v meste a obchodných centrách hľadaním tých správnych šiat a topánok. Jednoducho kliknete a máte ich mať. Dovezú vám ich rovno domov. Nábytok alebo elektronika. Žiadny problém. Ak kupujete nábytok väčšina internetových obchodov má daný nábytok prezentovaný tak ako je umiestnený napríklad v obývačke. Ak ide o obývaciu skriňu. A elektronika, tam ak nemáte vo zvyku kupovať z nie práve dôveryhodných stránok nemáte sa tiež čoho báť. Na väčšine z nich je dostupná online pomoc. A ak nie môžete ich kontaktovať a oni vám už poradia čo by vám bolo dobré. Ako vám už iste došlo z úvodných riadkov internet to nie je miesto kde sa dá iba nakupovať. Ale aj miesto kde je možné udržiavať kontakt s ľuďmi ktorých poznáte a záleží vám na nich. Je to miesto kde sa dajú naväzovať nové kamarátstva a vzťahy.

počítač

Predsa, keby nie bola by sieť pomerne nudná a nebol by dôvod na nej stráviť toľko času ako dnes. Ak aj vy patríte k ľudom čo si počas cesty do, ale aj z práce viac všímajú čo nové na pribudlo na vašej obľúbenej stránke. Alebo kto, a čo zdieľal na ploche facebook-u. Tak viete čo máme na mysli. Dnes je už nepredstaviteľné aby niečo ako internet neexistovalo. Tak ako dnes naši rodičia a starý rodičia nechápu prečo sme denno denne zahľadení  do mobilov alebo toľko vysedávame za počítačom. Tak možno aj my o pár rokov nebudeme chápať naše deti, čo na tom vlastne vidia. Veď my v ich veku sme taký neboli. Ale ktovie, nechajme sa prekvapiť, čo nám budúcnosť chystá.
 

4.2/5 - (4 votes)
CategoriesWeb