Čo by ste mali urobiť pri predaji vášho vozidla

Toto je päť najväčších problémov pri predaji vášho auta:
– definovanie hodnoty vozidla
– rokovanie o cene
– porozumenie všetkým dokumentom
– zabezpečenie platby
Zvážte nasledujúce rady, ktoré vám môžu pri predaji výrazne pomôcť:

auto

Získajte vhodné porovnávacie ceny
Zdá sa, že najlepšou radou je ísť do terénu a získať aspoň dve porovnateľné ceny za vaše vozidlo. Bude to vyžadovať trochu práce, ale úsilie bude stáť za to.

Urobte si prieskum online: existuje niekoľko internetových stránok pre nákup automobilov, ktoré vám podľa modelu, najazdených kilometrov, veku a stavu poskytnú primerane presný odhad hodnoty vozidla. Dajte si to však preveriť aj fyzicky: Žiadna ponuka nie je konečná, až kým zákazník neskontroluje vozidlo a často sa realita líši od skutočnosti.

Buďte realisti vo svojich očakávaniach
Nezabúdajte, že predajca musí znášať veľa nákladov na predaj vášho auta, takže sa vám neponúka cena za model, ktorý sa predáva online alebo v predajni. Môžete však použiť tieto maloobchodné hodnoty ako referenčnú hodnotu. Malo by to byť približne o 20% až 30% viac ako obchodná cena, ktorú môžete očakávať.

klíče od auta

Poznajte svoje auto
Môže sa to zdať ako zvláštna rada, ale prekvapil by vás počet predajcov, ktorí na tom zlyhali. Pred tým, ako urobíte konečné rozhodnutie, uistite sa, že viete:
 1. Aký modelový variant auta vlastníte
 2. Aký je skutočný stav auta – znamená to, že by ste mali vedieť jeho servisnú históriu a aké mechanické opravy sa vykonali

Nechajte auto nezávisle vyhodnotiť
Odborníci z oblasti automobilov vám tiež môžu poskytnúť správu o stave vášho vozidla. Mohli by vám ušetriť peniaze pri rokovaní s kupujúcim.

TIP na záver: Nenechajte okamžite podpisovať dohodu – vezmite si nejaký čas, aby ste si ju bližšie preštudovali. Ak sa kupujúci stane príliš pasívnym, je to varovný signál, že ide o potencionálneho špekulanta.

3/5 - (1 vote)