Diagnostika motora

.

Diagnostika motora pomocou endoskopu
Endoskop je nástroj, pomocou ktorého môžete vidieť stav motora zvnútra bez toho, aby ste ho rozobrali. Testovanie endoskopom existuje aj v medicíne. A ako doktor dáva presnejšiu diagnózu po endoskopickom vyšetrení tela, tak aj opravár pomocou neho dokáže presnejšie odhaliť chyby. Pomocou endoskopu môžete skontrolovať valce, ventily a skontrolovať stav piestovej skupiny. Treba však poznamenať, že v táto práca veľmi závisí od dvoch faktorov.
·         Prvým je kvalita samotného zariadenia – endoskopu. Zariadenie, zakúpené z rúk alebo objednané Čínou, nemôže zaručiť presný výsledok diagnostiky motora, takže riziko takej diagnózy je veľmi veľké.
·         Druhým je skúsenosť toho, kto diagnostikuje motor s endoskopom. Bez určitých skúseností a vedomostí nie je možné kvalitatívne zistiť poškodenie motora.

autoservis

Kontrola kompresie vo valcoch motora
Jedna z najdôležitejších a najbežnejších aktivít, ktoré Vám pomôžu uistiť sa, že váš motor pracuje správne. Meranie kompresie pomôže predčasne zistiť problém, kým nedôjde k vážnym poruchám v prevádzke motora alebo k jeho zastaveniu počas jazdy. Meranie kompresie motora v strediskách starostlivosti o vozidlo sa vykonáva pomocou testov motorov alebo kompresorov. Zníženie kompresie môže byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane opotrebovania častí piestu, chybných častí rozdeľovacieho mechanizmu plynu atď.

.

Diagnostika stavu motorového oleja
Všetky typy motorových olejov majú svoju životnosť, po ktorej sa stávajú nevhodnými. Na obale s olejom výrobca vždy uvádza odporúčania.

spojka

Diagnostika motora pomocou automatického skenera
Diagnostika skenera zahŕňa dôslednú kontrolu väčšiny systémov pre správu, ako je riadiaca jednotka motora, automatická prevodovka, brzdový systém – ABS / ESP, airbagy, tempomat, ovládanie klimatizácie, imobilizér, prístrojová doska, parkovací systém, vzduchové odpruženie navigačné a iné systémy.
Na základe výsledkov diagnostiky motora je k dispozícii správa o aktuálnych chybách a odporúčaniach na opravu alebo výmenu chybných jednotiek a zostáv. Počítačová diagnostika umožňuje skontrolovať všetky elektronické systémy vozidla.

Diagnostika motora
3.9 (77.5%)8
.