Diagnostika motora

Diagnostika motora pomocou endoskopu
Endoskop je nástroj, pomocou ktorého môžete vidieť stav motora zvnútra bez toho, aby ste ho rozobrali. Testovanie endoskopom existuje aj v medicíne. A ako doktor dáva presnejšiu diagnózu po endoskopickom vyšetrení tela, tak aj opravár pomocou neho dokáže presnejšie odhaliť chyby. Pomocou endoskopu môžete skontrolovať valce, ventily a skontrolovať stav piestovej skupiny. Treba však poznamenať, že v táto práca veľmi závisí od dvoch faktorov.
·         Prvým je kvalita samotného zariadenia – endoskopu. Zariadenie, zakúpené z rúk alebo objednané Čínou, nemôže zaručiť presný výsledok diagnostiky motora, takže riziko takej diagnózy je veľmi veľké.
·         Druhým je skúsenosť toho, kto diagnostikuje motor s endoskopom. Bez určitých skúseností a vedomostí nie je možné kvalitatívne zistiť poškodenie motora.

autoservis

Kontrola kompresie vo valcoch motora
Jedna z najdôležitejších a najbežnejších aktivít, ktoré Vám pomôžu uistiť sa, že váš motor pracuje správne. Meranie kompresie pomôže predčasne zistiť problém, kým nedôjde k vážnym poruchám v prevádzke motora alebo k jeho zastaveniu počas jazdy. Meranie kompresie motora v strediskách starostlivosti o vozidlo sa vykonáva pomocou testov motorov alebo kompresorov. Zníženie kompresie môže byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane opotrebovania častí piestu, chybných častí rozdeľovacieho mechanizmu plynu atď.

Diagnostika stavu motorového oleja
Všetky typy motorových olejov majú svoju životnosť, po ktorej sa stávajú nevhodnými. Na obale s olejom výrobca vždy uvádza odporúčania.

spojka

Diagnostika motora pomocou automatického skenera
Diagnostika skenera zahŕňa dôslednú kontrolu väčšiny systémov pre správu, ako je riadiaca jednotka motora, automatická prevodovka, brzdový systém – ABS / ESP, airbagy, tempomat, ovládanie klimatizácie, imobilizér, prístrojová doska, parkovací systém, vzduchové odpruženie navigačné a iné systémy.
Na základe výsledkov diagnostiky motora je k dispozícii správa o aktuálnych chybách a odporúčaniach na opravu alebo výmenu chybných jednotiek a zostáv. Počítačová diagnostika umožňuje skontrolovať všetky elektronické systémy vozidla.