Domov, sladký domov

Prídete unavení z práce, hodíte tašku do kúta, a celí zničení sa zložíte na pohovku. Zapnete si hudbu, alebo televízor, no stále vás to akosi nenapĺňa. Potom si však spomeniete, že v komore máte odloženú vonnú sviečku. Vstanete, vezmete ju, zapálite a v tom momente prejde miestnosťou nádherná vôňa škorice a jablka. A vám to v tom momente zlepší náladu. A práve tu je to čaro. Niekedy iba maličkosť postačí na to, aby sa z vášho domu stal domov.

židle

Nie je to samozrejme len o sviečke. Rozhliadnite sa okolo seba a uvidíte množstvo ďalších detailov, vďaka ktorým je práve ten váš domov domovom. Už len napríklad také kvety vytvoria v miestnosti pocit tepla. Ste konzervatívnejší typ, ktorý hľadá teplé tóny kvetináčov? Alebo máte radi veselé farby? Možností je dostatok na to, aby ste si vybrali ten správny typ.

Samozrejme, pokiaľ by sme ostali pri tom teple, krásnym doplnkom domácnosti je krb. Malý, väčší, majestátny,… V zimných mesiacoch je ako stvorený pre pôžitok byť doma. Vtedy sa domov aj tešíme, hlavne keď sa nám zima vrýva pod nechty. Sneh nám ešte v predsieni nezmizol z topánok a my už si nohy zohrievame pri dúšku vína a vyhriatom krbe. Plamene praskajú a pre dosiahnutie pocitu domova si nahrnieme na seba deku a oddychujeme.

Kľúčový je práve ten priestor, kde trávite najviac času. Najpravdepodobnejším miestom je obývacia izba, ale bývajú to samozrejme aj iné miestnosti. I spálňa alebo kuchyňa. Napríklad v spálni nie je vhodné mať veľké zrkadlo. Podľa feng šuej je požieračom energie a to nechceme.

pohoda

V kuchyni si stačí doplniť poličky, alebo stenu niečím, čo vo vás zanechá príjemný pocit. Možností je skutočne neúrekom v každej oblasti. Dôležité je byť si vedomý toho, že sa máte kam vrátiť, keď ste unavení alebo keď jednoducho potrebujete zresetovať svoje telo a myseľ. A tým správnym útočiskom je práve váš domov.