Kučeravé detské vlasy – Ako na ne?

Poznáte to. Večer okúpete, umyjete vlásky a v mnohých prípadoch vám detský šampón vďaka svojmu zloženiu pomôže rozčesať vlásky. Horšie je to už ráno.

 

 

Skúšali ste už aj vy rôzne prípravky na česanie detských hlávok? Jedni nemajú dostatočný účinok. Iné striekajú svoj obsah s nedostatočným rozptylom, a tak je jedna časť úplne premočená, inej sa to ani nedotklo. Takto by sme mohli pokračovať ďalej. Ale slzičky na umorených tvárach našich ratolestí pod šticujúcim hrebeňom nemiznú. A keby len to. Ich výzor po noci plnej snov a cestovaní po posteli nevystihuje obraz spred večerného zaspávania. Každá mamička, či otecko si láme hlavu ako obnoviť krásu kučier a tiež odstrániť drámu ranného rituálu.

kráska

 

 

Kaderníčka prichádza s radou, ktorá by mohla vyriešiť dokonca oba problémy zároveň. Už samotné navlhčenie vláskov vodou dokáže pomôcť. Najlepšie je však do mokrých rúk si nabrať jednu – dve kvapky oleja na vlasy (hľadajte v bežnej ponuke pre dámy) a takto naniesť do vlasov. Postupujte od končekov k temenu hlavy. Pri hrive detí a strihu približne pod plecia takéto množstvo aj postačí. Netreba to príliš preháňať, aby nevznikol dojem mokrých (až mastných) vlasov.

 

 

My sme si túto metódu doma vyskúšali a môžeme potvrdiť, že tento spôsob aplikovania je praktickejší, nevynecháva žiadnu oblasť a odpadáva riziko vstreknutia do neustále sa otáčajúcej tváre. Tým pádom zaberie väčší rozsah vlasov, osvieži ich a celkom pekne sa rozčesávajú. (Bez mrnknutia to nejde, ale postupným odstraňovaním zamotaných kúskov od tých najspodnejších až po tie horné uzlíky sa to dá zvládnuť bez plaču.) Taktiež vzhľad kučier je obnovený a výraznejší.

dítě

 

 

Neodporúčali by sme však túto procedúru robiť tesne pred odchodom z domu za veterného a zimného počasia. Predsa len nech nenachladne takáto hlavička. Stačí však len pár minút – urobiť posledné úpravy, pobrať si všetky potrebné veci a môžete vyraziť. So znovuzrodenými kučerami v ústrety peknému dňu. Možno si aj u vás malá slečna obľúbi túto techniku a bude si sama pýtať olejček. A rada pristúpi i na rôzne variácie účesov (podľa vzoru rozprávkových princezien so zapletenými vrkočmi).

 

 

4.3/5 - (3 votes)
CategoriesNezařazené