LED žiarovky či pásiky alebo panely, všetky sú moderné a efektné

LED svetelné zdroje nám šetria energiu, majú dlhú životnosť a sú maximálne ekologické. Patria k svetlám, ktoré dnes nájdeme takmer všade, v domácnostiach, na pracoviskách, v obchodoch, na športoviskách či v exteriéroch pri osvetľovaní dvorov, parkovísk a podobne. Oproti predošlým svetelným zdrojom sú veľmi variabilné a ich použitie je možné aj na miestach, kde sme to s klasickými žiarovkami nedokázali.

žiarovka, závit

V type LED sa v súčasnosti vyrábajú svietidlá v tvare panelov, trubíc, žiaroviek, pásikov či reflektorov, dokonalo nahradia aj hlavný zdroj osvetlenia a výkonom sú porovnateľné s predchodcami. Umiestnením v interiéri dokážeme vytvoriť zaujímavú atmosféru daného prostredia podľa momentálnej nálady alebo požiadaviek spotrebiteľa. Gazdinky ich naplno využívajú pri práci v kuchyni, keď si potrebujú posvietiť na kuchynskú linku, do zrkadla v kúpeľni sa vidíme tiež vďaka týmto typom svetiel, naše ratolesti si LED pásikmi vylepšujú svoje hniezdo v detskej izbe a farebnou hrou svetiel stvoria originálny priestor a podobne. Veľkou výhodou je, že žiarovka g9 viaceré z nich sa dajú zabudovať do sadrokartónových podhľadov, čo zabezpečí, že nijakým spôsobom nenarušia štýl interiéru, ale svoju funkciu splnia.

žiarovka, srdiečka

Jednoduchá manipulácia pri umiestňovaní LED svetiel je výhodou, čo ocenia hlavne zákazníci a čo je aj hlavným kritériom pri ich výbere. Zabudovateľné typy majú po stranách klipsy, ktoré umožnia ich rýchle uchytenie do vyrezaných otvorov, pásiky sa dajú prichytiť obojstrannou lepiacou páskou a vieme ich umiestniť aj do neprístupných miest a podobne. Žiadané sú tiež LED žiarovky G9, ktoré majú široké využitie kdekoľvek. Poskytujú uhol svietenia 360°, životnosť je do 25-tisíc hodín, okrem dlhej životnosti, nízkej spotreby, úspornosti, vysokej energetickej efektívnosti sú odolné voči vonkajším vplyvom, majú nulový obsah ortuti a UV vyžarovania. Jednoducho všetky plusy, ktoré dnes vyžadujeme od moderných typov svietidiel.