Naučiť sa cudziu reč môže byť jednoduchšie ako by ste čakali!

Učenie sa cudzích jazykov má mnohé benefity pre ľudský mozog a myseľ. Zlepšuje pamäť, schopnosť multitaskingu, zvyšuje výkon mozgu, dokonca dokáže oddialiť nástup demencie či alzheimerovej choroby. Je vášňou mnohých ľudí a mnohí ľudia túžia, aby bolo ich vášňou. Štúdium jazyka si však vyžaduje veľa času, pevnej vôle a v neposlednom rade aj peňazí, čo mnohých odradí hneď na začiatku. Našťastie existujú spôsoby, ako si celý proces uľahčiť.
učení cizí řeči
Najčastejšou výhovorkou, ktorú používame, keď nerobíme niečo, čo by sme mali alebo chceli robiť, je nedostatok času. Tak ja vám ju vyvrátim hneď na začiatok. Nikomu sa nechce ísť do niečoho, čo dlho trvá a vyžiada si to od neho veľa energie. Preto namiesto jednej hodiny 2x týždenne skúste venovať svojej novej záľube 20 minút denne. Aj vyťažený človek si nájde každý deň zopár minút. Kľudne si rozdeľte aj tie; 10 minút ráno a 10 minút večer. Nielenže budete denne v kontakte s cudzím jazykom, ale strávite s ním aj viac času, a pravdepodobne si ani nevšimnete, ako vám to ubehlo.

Nedostatok pevnej vôle je už reálnejším problémom. Najlepším spôsobom, ako ho premôcť, respektíve s ním vôbec neprísť do kontaktu, je mať silný motív a vášeň pre štúdium konkrétneho jazyka. Ak sa musíte učiť jazyk kvôli práci alebo škole, skúste na ňom nájsť niečo pozitívne, niečo čo sa vám páči na danej reči. Aj keď to bude len maličkosť. Predstavte si, že dovolenkujete v destinácií, kde sa dorozumiete iba týmto jazykom alebo sa touto rečou snažíte zbaliť niekoho atraktívneho. Fantázií sa medze nekladú.
nápis Bonjour
Na to, aby ste sa naučili cudzí jazyk, si nemusíte hneď platiť drahé súkromné školy. Oveľa lacnejšou alternatívou sú knihy a cvičebnice pre samoukov. Ak vám táto forma nevyhovuje, pomôže vám internet. Za pár minút si vyhľadáte bezplatné zdroje, ktoré vám pomôžu na ceste za vysnívanou schopnosťou. O mobilné aplikácie núdza tiež nie je, tu však budete potrebovať aspoň akú-takú znalosť angličtiny.

Ak sa chcete naučiť anglicky, siahnite radšej po inej metóde. Zábavnou formou je učenie sa pomocou hudby. Stiahnite si pesničky v cudzom jazyku, ktorý sa snažíte zvládnuť, a započúvajte sa do textov. Uvidíte, že každým dňom budete rozumieť viac slovám, čo vás bude motivovať v pokračovaní vo vašej usilovnej práci. Počúvanie piesní so súčasným čítaním ich textov je tiež efektívnym spôsobom samoučby.

Ako vidíte, štúdium cudzích jazykov nemusí byť iba drina. Naopak, stačí zvoliť správny prístup a môže to byť veľká zábava!

3/5 - (1 vote)
CategoriesNezařazené