Nokia preráža na trh s ďalšou novinkou

K tomu, aby sa mohla ponúkať nová Nokia za priaznivú cenu, došlo k určitým obmedzeniam, ktoré spoločnosť vykonala. Po prvé, rám je z plastu a nie z kovu. Spoločnosť Nokia dala plastu vysoký lesk, ktorý zodpovedá vzhľadu skla, ale podľa nášho názoru je tento telefón menej pevný v porovnaní s kovovým rámom. Zadné sklo vyzerá skvele, ale je náchylné na škvrny a odtlačky prstov.
Telefón má 5,8-palcový IPS displej s pomerom strán 19:9 so zárezom na vrchu. Aj keď displej sám o sebe vyzerá skvele  s elegantnými oblúkmi na bokoch, dobrým jasom, bohatými farbami a uhlami pohľadu, rozlíšenie HD nie je práve najlepšie.

nokia

Výkonný procesor na úkor slabej výdrže batérie
Telefón disponuje procesorom Helio P60, 3 GB RAM a 32 GB pamäťou. Tieto špecifikácie sú pre väčšinu používateľov dostatočne dobré a nemali sme problém s hraním plnohodnotných HD videí. Prepínanie medzi 15 a viac bežiacimi aplikáciami je bezproblémové. Nevýhodou je však krátka životnosť batérie. Pri priemernom používaní telefón funguje približne 12 hodín, ale pri náročnom používaní sa doba skráti o polovicu.

Slušný fotoaparát
Fotoaparát je ďalším vrcholom telefónu. Na zadnej strane má 13MP + 5MP dvojitý fotoaparát, ktorý prináša fantastické výsledky na dennom svetle. Fotografie zhotovené v normálnom režime majú dobré detaily a prirodzené farby, zatiaľ čo režim Live Bokeh priniesol dobrú detekciu okrajov.

Dokonca aj predný 8-megapixelový fotoaparát dokáže vytvárať fotky s dostatočným množstvom detailov a vyváženým dynamickým rozsahom. Pri slabom osvetlení čelná aj zadná kamera trpí viditeľným šumom a chýbajú detaily, čo je bežný problém s fotoaparátmi v tomto cenovom segmente. Kvalita videozáznamu je dobrá, ale nie je podporované nahrávanie videozáznamov 4k.
Nokia však tvrdí, že fotoaparát obsahuje umelú inteligenciu, ktorá by mohla byť dôvodom pre skvelé výsledky pri dennom svetle.

selfie

Celkovo za požadovanú cenu prináša Nokia 5.1 Plus dobrý výkon. Má dobrý displej v štýlovom dizajne a prináša skvelý výkon vo všetkých oblastiach. Navyše je jedným z mála telefónov v tomto cenovom rozpätí, ktoré ponúkajú port USB typu C.

4.5/5 - (2 votes)
CategoriesNezařazené