Predstavujeme vám 3 horúce trendy, ktorými oživíte svoj balkón


Bytový dizajn nie je určený len pre samotný byt, ale taktiež pre všetky jeho súčasti, teda aj balkón. No a ako to už býva, každú chvíľku sa objavia rôzne nové trendy. My sa pozrieme na tie balkónové. Môžete sa nim inšpirovať alebo ich pokojne okopírovať do posledného detailu.  

Žena s bublifukom v ruke sedí na balkóne so skleneným zábradlím počas západu slnka
 
Priehľadný balkón
 
Sklenené balkónové zábradlia LMmont sú našim číslom jeden. Je úplne jedno, ako máte váš balkón zariadený, pretože takéto zábradlie sa hodí naozaj ku všetkému. Áno, určite nejde o najmenšiu investíciu a stavebné práce taktiež zaberú nejaký ten čas. Nenechajte sa však takýmito maličkosťami odradiť. To, čo získate na oplátku, za to naozaj stojí. Ešte jedna drobná rada. Ak si na svoj balkón necháte namontovať sklenené zábradlie, musíte sa pripraviť na to, že budete musieť trošku viac upratovať, a to najmä vtedy, ak bývate na spodných poschodiach v paneláku. Cez sklo predsa len všetko vidno.  Berte to však pozitívne. Aspoň budete mať motiváciu.
 
Na veľkosti záleží
 
Kvetináče s rastlinami na balkóne nie sú ničím netradičným. Dnes sa však nosa veľké rozmery. Čím väčší kvetináč a rastlina, tým lepšie. Zbavte sa teda nevýrazných truhlíkov s muškátmi a nahraďte ich naozaj veľkými črepníkmi. Čo do nich posadiť? Moderné sú čisto zelené rastliny. Pokiaľ však milujete pestrofarebné kvety, vykašlite sa na trendy a svoj balkón vyzdobte práve nimi. Berte na ohľad aj rozmery vášho balkónu. Držte sa jednoduchého pravidla, že na jeden meter štvorcový treba použiť maximálne jeden veľký kvetináč s rastlinou.

Veľký betónový balkón s dvoma veľkými kvetináčmi so zelenými rastlinami
 
Rozžiarte ho
 
Svetlené reťaze, ledkové pásy alebo akýkoľvek iný druh osvetlenia z vášho balkóna vyčarujú naozaj kúzelné miesto. Čím viac, tým lepšie. Využiť môžete naozaj všetko čo svieti. Pokojne i staré svetielka z vianočného stromčeka. Svetlá nemusia vysať iba na strope balkónu. Omotajte och okolo zábradlia alebo nábytku. Samozrejme, že môžete využiť aj steny.

4.5/5 - (4 votes)