ŠETRÍM, ŠETRÍŠ, ŠETRÍME. 6 TIPOV AKO UŠETRIŤ


1)  Nejazdite rýchlo
Táto rada sa týka hlavne vodičov. Ak vlastníte výkonnejšie auto priam vás to láka nevliecť sa v premávke ale vytočiť obrátky doplna aj keď sa nikam neponáhľate.
 
Za prvé: má to vplyv na vysokú spotrebu pohonných hmôt a za druhé: môžete svojou nezodpovednou jazdou spôsobiť haváriu, ktorá vás prinajlepšom bude stáť „iba“ riadny balík peňazí.

eura
 
2)  Menší dom
Existuje kopec rozumných dôvodov prečo si kúpiť menší dom. Jedným z nich je aj šetrenie. Často trávime čas v jednej, možno dvoch miestnostiach a je zbytočné mať ešte ďalší prázdny priestor navyše.
 
Miesto veľkého domu si kúpte menší, budete mať priestoru tak akurát a navyše veľa peňazí vo vrecku.
 
3)  Iná cesta z práce alebo do práce
Toto je mimoriadne efektívny tip hlavne ak „automaticky“ zastavujete v obchode alebo pri rýchlom občerstvení na ceste do práce alebo počas cesty z nej. Odolať tomuto pokušeniu sa dá aj tak, že si jedlo nachystáte doma.

prasátko
 
4)  Jedzte menej mäsa
Jesť každý deň mäso je zbytočným luxusom,ktoré v konečnom dôsledku nevplýva len na vašu peňaženku ale aj na vaše zdravie. Ovocie, zelenina, strukoviny, obilniny ak sú zo spoľahlivého zdroja, od overeného farmára vám dodajú do organizmu omnoho viac než mäso.
 
Najideálnejšie je nájsť si svojho vlastného farmára, ktorý vás celý rok bude zásobovať všetkými potrebnými potravinami.
 
5)  Vlastné výrobky
Upečte si vlastný chlieb, vyrobte šunku, syr, jogurt, vyúďte klobásky, miesto stravovania v reštauráciách si uvarte doma. Viete o tom, že sa dá doma vyrobiť aj pivo? Nájdite si na webe postup a skúste to. Ak k celému procesu zavoláte aj kamarátov a pustíte sa do toho spoločne, spojíte príjemné s užitočným. Ušetríte a aj sa zabavíte.

mince
 
6)  Denná inšpirácia
Možno si myslíte, že toto s celým procesom šetrenie nesúvisí ale veľmi sa mýlite. Skrátka si len nájdite niečo čo si myslíte, že by vás priviedlo k pozitívnym zmenám a potom „použite“ túto vec alebo osobu ako neustálu pripomienku.
 
Uchovajte si ju v peňaženke, v aute, na kúpeľňovom zrkadle a udržujte si ju v mysli čo najviac.

4/5 - (3 votes)
CategoriesNezařazené