Správnym čistením tváre sa dá úspešne potlačiť tvorbu vyrážok a akné

Prečo sa tvoria vyrážky?
Zvaľte to na olejové (mazové) žľazy, ktoré existujú pod kožou. Tieto žľazy produkujú mastnú látku nazývanú kožný maz. Ten je spojený s pórmi na našej koži cez folikuly. Maz produkovaný žľazami vynáša odumreté bunky kože na povrch cez folikuly. Odborníci tvrdia, že vyrážky vypuknú, keď sa tieto folikuly (a odtiaľ póry) blokujú a olej sa hromadí pod kožu.
Počas puberty, vďaka hormonálnym zmenám, môžu mazové žľazy rásť a začať vytvárať extra mastnotu. Odborníci tvrdia, že tento kožný maz môže byť hrubší ako zvyčajne a môže zhoršovať póry tvrdším spôsobom.

ručník

V čom spočíva základná rutina na odstránenie pupienkov?
Ak chcete odstrániť akné alebo pupienky, musíte stanoviť prísnu rutinu starostlivosti o pleť. Než začneme diskutovať o tom, aký režim by sme mali stanoviť pri starostlivosti o pleť, musíme vás upozorniť, že nie je vhodné vytláčať vyrážky, pretože to môže spôsobiť, že akné je horšie a to vedie k škvrnám a zjazveniu.
Tiež musíte mať trvalo udržateľný program starostlivosti o pleť – nevyhýbajte sa základom a neočakávajte výsledky cez noc. Musíte byť trpezliví počas liečby na odstránenie pupienkov.

1. Umývanie tváre: Prvým krokom k odstráneniu vyrážok je vedieť, ako najlepšie umývať tvár. Odborníci na kožu hovoria, že by malo stačiť umývanie dvakrát denne, neumývajte ju príliš často, pretože to môže viesť k vysúšaniu. Dermatológovia tiež tvrdia, že aj jednoduchá vec, ako je umývanie tváre, môže robiť zázraky a pomôže vyhnúť sa niektorým bežným problémom s kožou, ktorým ľudia čelia. Nevhodné čistenie tváre môže na pokožke zanechať pot, olej a mydlo a viesť k vypuknutiu vyrážok alebo akné.

2. Používajte teplú vodu:Dajte si vlasy do copu. Alebo použite čelenku. Umyte tvár teplou vodou. Horúca voda vysušuje vašu pokožku a môže skutočne vyvolať nadmerné vylučovanie oleja. Teplá voda môže pomôcť ľahko uvoľniť nečistoty v póroch.

3. Vyberte čistiaci prostriedok múdro:Po umytí tváre teplou vodou môžete použiť čistiaci prostriedok na báze gélu. Jemne ho mastite na tvár, pohybujte sa od stredu tváre, smerom von. Čistite jemne okolo nosa, čela, čeľuste, brady a vlasovej línie, pretože tam sa zhromažďuje pot, olej a nečistota.

masáž

4. Suché čistenie:Použite mäkkú a čistú tvárovú utierku. Pre svoju tvár udržujte vždy samostatný uterák. Nešúchajte si tvár ručníkom. To môže narušiť elasticitu kože. Snažte sa byť mierni okolo očí.
                                      

Správnym čistením tváre sa dá úspešne potlačiť tvorbu vyrážok a akné
5 (100%)1