Správnym čistením tváre sa dá úspešne potlačiť tvorbu vyrážok a akné

Prečo sa tvoria vyrážky?
Zvaľte to na olejové (mazové) žľazy, ktoré existujú pod kožou. Tieto žľazy produkujú mastnú látku nazývanú kožný maz. Ten je spojený s pórmi na našej koži cez folikuly. Maz produkovaný žľazami vynáša odumreté bunky kože na povrch cez folikuly. Odborníci tvrdia, že vyrážky vypuknú, keď sa tieto folikuly (a odtiaľ póry) blokujú a olej sa hromadí pod kožu.
Počas puberty, vďaka hormonálnym zmenám, môžu mazové žľazy rásť a začať vytvárať extra mastnotu. Odborníci tvrdia, že tento kožný maz môže byť hrubší ako zvyčajne a môže zhoršovať póry tvrdším spôsobom.

ručník

V čom spočíva základná rutina na odstránenie pupienkov?
Ak chcete odstrániť akné alebo pupienky, musíte stanoviť prísnu rutinu starostlivosti o pleť. Než začneme diskutovať o tom, aký režim by sme mali stanoviť pri starostlivosti o pleť, musíme vás upozorniť, že nie je vhodné vytláčať vyrážky, pretože to môže spôsobiť, že akné je horšie a to vedie k škvrnám a zjazveniu.
Tiež musíte mať trvalo udržateľný program starostlivosti o pleť – nevyhýbajte sa základom a neočakávajte výsledky cez noc. Musíte byť trpezliví počas liečby na odstránenie pupienkov.

1. Umývanie tváre: Prvým krokom k odstráneniu vyrážok je vedieť, ako najlepšie umývať tvár. Odborníci na kožu hovoria, že by malo stačiť umývanie dvakrát denne, neumývajte ju príliš často, pretože to môže viesť k vysúšaniu. Dermatológovia tiež tvrdia, že aj jednoduchá vec, ako je umývanie tváre, môže robiť zázraky a pomôže vyhnúť sa niektorým bežným problémom s kožou, ktorým ľudia čelia. Nevhodné čistenie tváre môže na pokožke zanechať pot, olej a mydlo a viesť k vypuknutiu vyrážok alebo akné.

2. Používajte teplú vodu:Dajte si vlasy do copu. Alebo použite čelenku. Umyte tvár teplou vodou. Horúca voda vysušuje vašu pokožku a môže skutočne vyvolať nadmerné vylučovanie oleja. Teplá voda môže pomôcť ľahko uvoľniť nečistoty v póroch.

3. Vyberte čistiaci prostriedok múdro:Po umytí tváre teplou vodou môžete použiť čistiaci prostriedok na báze gélu. Jemne ho mastite na tvár, pohybujte sa od stredu tváre, smerom von. Čistite jemne okolo nosa, čela, čeľuste, brady a vlasovej línie, pretože tam sa zhromažďuje pot, olej a nečistota.

masáž

4. Suché čistenie:Použite mäkkú a čistú tvárovú utierku. Pre svoju tvár udržujte vždy samostatný uterák. Nešúchajte si tvár ručníkom. To môže narušiť elasticitu kože. Snažte sa byť mierni okolo očí.
                                      

4.5/5 - (2 votes)