Tipy na zlepšenie vášho domova v zmysle feng shui

V zmysle východných názor, vedomostí, podľa ktorých sa pracuje s energiami, by mali byť aj predmety vo vašej domácnosti usporiadané tak, aby boli energie v rovnováhe, čo má zabezpečovať pokoj a harmóniu vo vašom živote. Tu je zopár pravidiel, ktorými sa treba riadiť, ak chcete do vášho  života vzniesť pozitívne naladenie.kuchyně.jpg
1, Opravte všetko veci, ktoré sú rozbité
Každá rozbitá či zničená vec má veľký vplyv na duševný stav jedinca. Aj keď si myslíte, že je to iba detail, že niečo rozbité, lepšie je keď takéto veci buď opravíte alebo vyhodíte.
2, Vchod do bytu
Vchodové dvere sú miesto, odkiaľ prúdia vonkajšie energie do vnútra. Platí tu, že okolie vstupu do bytu by malo byť čisté, upravené a nemali byť tam byť žiadne veci navyše.

3, Kvety v spálni

V spálni by mali byť umiestnené rastlinky, kvety, samozrejme živé, nie umelé napodobeniny. Počet rastlín by mal byť tri, s tým že vám to vie priniesť viac romantiky do života. Dôležité je, aby kvety, či rastliny neboli zoschnuté, či napadnuté nejakou chorobou, treba sa o ne riadne starať. Pre ešte výraznejší efekt zvoľte ružovú farbu kvetov.
4, Umiestnenie postele
Večná dilema, kam umiestniť posteľ…Podľa tejto filozofie je ideálne, usporiadať miestnosť tak, aby ste mohli posteľ dať do rohu izby, najlepšie na kraj, s tým že je dôležité, aby ste videli na dvere izby z postele. Zabezpečí to lepšiu, stabilnejšiu pozíciu v svojom živote.kuchyňská linka.jpg
5, Kuchyňa – čistá a usporiadaná
Pre zlepšenie by mala byť kuchyňa udržiavaná v čistote e mala by byť tým správnym srdcom vášho bytu. Snažte sa teda selektovať potraviny, ktoré sú už po záruke, či nejedlé, udržujte poriadok a čistotu, riad by mal byť podľa možností vždy umytý.
6, Obývačka
V obývacej izbe trávime veľa času. Mal by to byť priestor plný pohody a príjemnej atmosféry. Snažte sa, aby vaša sedačka bola otočená buď oproti dverám alebo oproti oknu. Nábytok by mal byť skôr v teplých než chladných tónoch. V strede obývačky by mal byť dostatočný priestor na pohyb okolo sedačky.

5/5 - (2 votes)