Využitie plastových obálok


Predávate oblečenie na internete? Tak to ste tu správne. Poradíme vám, v čom posielať oblečenie lacno, rýchlo a tak, aby dorazilo v poriadku.

Či už ste velikán alebo predávate značkové kúsky cez Vinted a Facebook, určite si prajete, aby tovar prišiel v poriadku.

Hneď na úvod máme pre vás dobrú správu. Oblečenie je najjednoduchšia vec na balenie. Nie je krehká, nemá ostré hrany a nemôže sa rozbiť – čo viac si môžete priať?

V článku si okrem základných obalov na oblečenie ukážeme aj nie príliš známy trik, ako zafixovať oblečenie v plastovej obálke.

Visí vám oblečenie ešte na ramienku? Ak skladanie trička, džínsov alebo spodnej bielizne ešte nemáte v ruke, odkukajte to od profíkov.

Oblečenie potom môžete ešte vložiť do originálneho obalu od výrobcu, aby ste ho dodatočne ochránili pred prachom. Ak ho už nemáte, použite polypropylénové vrecko so samolepiacou páskou.

 

plastove obalky

 

Najpopulárnejším obalom na oblečenie je plastová obálka na textil.

Veľkou výhodou oproti iným obalom je cena.

Alternatíva, ktorá by zabezpečila rovnakú kvalitu balenia ako  „plastovka“, sa vždy skladá minimálne z dvoch obalov. Ide tak o drahší variant, ktorý sa navyše zložitejšie balí.

Plastová obálka má najlepší pomer cena / výkon. Je lacná, pevná, nepriehľadná a dá sa rovno zalepiť pomocou samolepiaceho pásika.

Pre obálky však platia rovnaké pravidlá ako v móde – pokiaľ zvolíte zlú veľkosť, nefungujú. Preto plastovú obálku vyberte tak, nech v nej oblečenie nemá príliš veľa priestoru.

Plastová obálka ale nie je nafukovacia. Niektoré objemné oblečenie (napr. zimnú bundu) v nej pravdepodobne nepošlete – ani do najväčšieho rozmeru sa jednoducho nezmestí. Riešením sú krabice.

 

bublink obalka

 

Stačí pritom obyčajná trojvrstvová krabica (označenie 3VVL) v správnej veľkosti. Ak je tak akurát veľká, tovar v nej drží na mieste a nepríde „na kašu“.

Ukázali sme si, že najlepší pomer cena / výkon má plastová obálka 100 ks . Do budúcnosti však očakávame, že porastie tlak baliť všetok tovar do pevných obalov, akými sú kartónové krabice.

V niektorých sektoroch ale prestáva stačiť, že zásielka dorazí v poriadku. Zákazníci očakávajú balenie premyslené do najmenšieho detailu.