Súčasťou života každého človeka je spánok. Hoci je to proces, kedy človek načerpáva silu, energiu, regeneruje sa jeho fyzická aj psychická stránka, tak je jeho význam v mnohých prípadoch podceňovaný. Pri nedostatku spánku je človek apatický, nesústredený, nefunguje mu dokonale fyzická stránka a má problém aj rozmýšľať. Sú to síce extrémy, no niektorí ľudia ich poznajú ako súčasť svojho života, pretože niekedy aj hodiny spánku obetujú aj na úkor iných činností. Na kvalitu spánku vplýva viacero vecí, predovšetkým je to priestor v ktorom človek spí. Malo by ísť o dobre vyvetrajú izbu s príjemným prítmím, bez hluku, kde si môže človek dokonale oddýchnuť na kvalitnej posteli a správnom matraci. Dokonalosť takejto izby dopĺňajú kvalitné obliečky, ktoré majú pri spaní viacero funkcií.

povlečerní

Poznáte všetky druhy obliečok?

Na trhu existuje viacero druhov obliečok. Líšia sa najmä veľkosťou, motívmi a materiálom z ktorého sú vyrobené. Ak máte záujem o kvalitné obliečky, zamerajte sa predovšetkým na výrobky z bavlny. Práve prírodný materiál je zárukou nielen príjemného kontaktu, ale vďaka nemu sa nebudete v noci zbytočne potiť, pretože vzniknutá vlhkosť, ktorú môžete vyprodukovať sa prirodzene odvetrá, vďaka vysokej priedušnosti obliečok. Kvalitné obliečky sú vyrobené z bavlny, ktorá je rôznym spôsobom spracovaná a česaná. Výsledkom tohto procesu sú odlišné materiály na vzhľad, dotyk, ale líšia sa aj vlastnosťami. Flanelové obliečky predstavujú druh bavlnených obliečok, ktoré majú ľudia v obľube predovšetkým v zimných ročných obdobiach. Ak ste zimomraví, tak tento druh obliečok by vo vašom šatníku nemal chýbať. Samotná obliečka je mäkká, hrejivá a veľmi príjemná na dotyk. Opakom flanelových obliečok sú saténové. Tie oceníte najmä počas horúcich letných nocí, pretože prijemne chladia a perfektne odvádzajú pot. Ďalším druhom sú krepové obliečky, ktoré vďaka svojej špeciálnej štruktúre nezaťažia svojich majiteľov zbytočným žehlením. Okrem spomínaných druhov, existujú. ešte napríklad damaškové obliečky, ktoré spadajú do luxusnejších kategórii.

ložnice

V príjemných obliečkach sa vám bude ľahko zaspávať

Pri kúpe obliečok sa zamerajte predovšetkým na kvalitu materiálu, pretože práve tie kvalitnejšie vám vydržia dlhšie a v konečnom dôsledku ich kúpou aj ušetríte. Lacné obliečky z umelých vlákien môžu síce pôsobiť lákavo, predovšetkým cenou, no nenechajte sa zmiasť. Ich životnosť je krátka a po pár vypraniach nielenže vyblednú, ale aj zmenia tvar. Keď kúpiť obliečky, tak určite tie kvalitnejšie. Pestrú ponuku nájdete aj na internetovej stránke https://www.scanquilt.sk/.