Oheň z krbu má zvláštnu pozitívnu silu – nielenže príjemne zohrieva, poskytuje teplo interiéru ale vytvára pocit harmonickej pohody. Aj preto mnohí ľudia uprednostňujú v domácnosti krb. Sálajúce teplé svetlo z krbu pozitívne vplýva na našu myseľ, utišuje ju a vytvára pocit harmónie v nás.

Samotný krb si okrem kvalitnej projekcie vyžaduje aj správny obklad. Najkrajší je samozrejme prírodný materiál, ktorý znásobuje silu ohňa, pôsobí dekoračne a vytvára krbu dostatočnú tepelnú izoláciu.

living-room-1515976_640

Obklad na krb Vás nadchne širokou možnosťou výberu a ponukou prírodných obkladových materiálov. Ak je Váš krb dominantným dizajnovým bodom v priestore je vhodné zvoliť elegantný mramorový obklad. Mramor je prírodná kryštalická zlúčenina prevažne z vápenca, ktorá vyniká zaujímavým sfarbením a elegantnou zrnitou štruktúrou. Po vhodnom opracovaní a leštení získava povrch, ktorý je vhodný na podlahy http://www.podlahy-sestak.cz/ a rôzne druhy obkladov. Patrí síce medzi najdrahšie obkladové materiály, ale jeho životnosť, odolnosť a estetická funkcia Vám počiatočnú investíciu vynahradí. Elegantne dotvára prvok krbu a vhodne odráža teplo sálajúce z neho.

V ponuke nájdete aj obkladové materiály z ónyxu. Sú zaujímavo sfarbené a pri obklade krbu vynikne ich vzor a pekne vykreslená štruktúra. Jedná sa o veľmi obľúbený obkladový materiál, často krát používaný aj pri rozsiahlych obkladoch v spoločensky významných interiéroch.

Medzi stálice v ponuke patrí žula. Ako už samotný názov napovedá je stabilná, tvrdá a odolná. Takisto dokonale izoluje krb a jeho okolie a vytvára kontrast k farebnému ohňu.

living-room-2046668_640

Všetky ponúkané prírodné obklady prinášajú do interiérov prírodné prvky, silu prírody, ktorá sa dokonale spája so silou ohňa a sálajúceho tepla. Chránia priestor krbu pre prehriatím a udržujú ho. Napomáhajú funkcii krbu.

Nielen drevo môže byť obkladom krbu aj prírodný kamenný obklad má svoju silu.