Hliník je v posledných rokoch v popredí záujmu projektantov ako materiál, z ktorého sa vyrábajú okná, dvere, ale aj fasády budov. Je známy variabilnosťou, čo umožňuje jeho použitie na mnohé dizajnové prvky. Najnovšie sa do popredia dostali hliníkové okná, ktoré spolu s plastovými nahrádzajú tradičné, drevené.

Moderná fasáda v čistých líniách

K výborným vlastnostiam hliníka patrí aj možnosť konštruovať z neho okná či dvere v najrozmanitejších veľkostiach, bez problémov zvládnu aj rozmerné a ťažké trojsklá, ktorými je zaplavený trh. Okrem veľkosti sa hliník vyznačuje dlhou životnosťou, ponúka riešenie pre požadovanú tepelnú izoláciu, je odolný proti požiarom či dymu a tiež odolá vlámaniu. Výrobky a realizácie z hliníka na trhu ponúkajú mnohé stavebné firmy, okrem iných aj spoločnosti SCHÜCO a ALUPROF.

Spomínané spoločnosti ponúkajú kvalitné produkty a konštrukcie so systémami, ktoré sú prepracované, spĺňajú požiadavky moderných a technologicky vyspelých stavebných prvkov. Dizajnové možnosti tohto materiálu sú nevyčerpateľné, možno z neho vyrobiť okná, ktoré budú plne funkčné a zároveň budú spĺňať aj najnáročnejšie požiadavky zákazníkov. Momentálne je na trhu k dispozícii konštrukčný systém spoločnosti ALUPROF, ktorý nesie názov MB-104 Passive. Ide o systém určený na pasívnu výstavbu, pritom okná a dvere, ktoré sú vyrobené týmto systémom, sú certifikované v Inštitúte pasívnych domov PHI Darmstadt.

Všestrannosť hliníka je nekonečná

Spoločnosť SCHÜCO za svojim konkurentom nezaostáva, takisto ponúka kvalitné okná z hliníka, ktorých je na stavbách vo svete už mnoho, a tiež spĺňajú momentálne požiadavky na kvalitu, bezpečnosť, komfort a energetickú úspornosť. Hliníkové okná https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/sú už vyšším štandardom v tomto segmente, ich obstarávateľská cena je o čosi vyššia ako bežne, no treba si uvedomiť, že ide o maximálne kvalitné, dizajnovo prepracované výrobky so zárukou dlhej životnosti pri nezmenených parametroch.