Každý človek je iný a najviac sa to prejaví práve vo vzťahu s iným človekom. Zo začiatku je samozrejme všetko krásne, zdá sa, že všetko sa dá prekonať a láska dvoch ľudí porazí aj najväčší problém. Po čase však je problémov a konfliktov viac, pribúdajú hádky a neprichádza žiadne riešenie.

ruce

Vzťah dvoch ľudí by nemal byť zahodený len preto, že sa nie vždy dokážu dohodnúť. Ľudia vo vzťahu sa majú naozaj radi, rozdelí ich však vec, ktorú ma každý jeden z nás. A to je ľudské ego, ktoré je mnohokrát tak veľké, že si daný človek neuzná chybu, nech sa deje čokoľvek. Ako teda úspešne prekonávať konflikty bez toho, aby ste hneď museli vzťah zahodiť?

Chladná hlava– ak aj nejaká nezmyselná hádka vznikne a vy s partnerom si vykričíte množstvo vecí, mali by ste obaja vychladnúť. Nesnažiť sa za každú cenu vydupkať si svoju pravdu, ale zavrieť sa každý do inej izby a nechať si všetko aspoň na pol hodinu prejsť hlavou.

Uznať si chybu– bod, ktorý nikdy nesmiete vynechať. Či už ste hádku zapríčinili, alebo nie, je dôležité si priznať chyby, alebo škaredé veci, ktoré ste počas hádky partnerovi vykričali. Pokora je dôležitá vo všetkých oblastiach vášho života.

Držať sa jednej témy – keď už nejaký konflikt riešite, nezačnite vyťahovať roky staré hádky, či problémy, alebo inú špinu, ktorú na partnera hádžete, len aby ste mali na vrch a ublížili mu. Obaja by ste sa mali držať daného problému, pre ktorý konflikt vznikol a snažiť sa ho vyriešiť.

moda

Neponižovať– tým, že začnete svojho partnera urážať naozaj nič nevyriešite. Len si predstavte, ako nahnevane sa cítite, keď vašu lásku uráža niekto iný a teraz to robíte vy samy?

Zabudnúť na svoje ego – aspoň v tejto chvíli by ste mali zabudnúť na seba a dokázať sa ospravedlniť svojmu partnerovi. Ak to nedokážete obaja naraz a čakáte na prvý krok od toho druhého, skúste sa dohodnúť, že pri ďalších hádkach jeden z vás zakročí a ten nezmysel ukončí. Môžete sa striedať a tým predísť tomu, aby ste si nabudúce opäť vykrikovali nezmysly.

černoši

Kompromis– ak sa naozaj nedokážete dohodnúť a každý má svoju pravdu, či názor, stavte na kompromis. Každý z vás ustúpi aspoň z časti a bude sa snažiť vyhovieť druhej strane. Naučíte sa tak riešiť konflikty a každý si príde na svoje.