Pamätáte si aj Vy na dobu, kedy boli v móde mobily typu Nokia 3310? Vždy som tvrdil a dokonca mi dávajú za pravdu aj výskumy, že dnešné mobily v  podobe smartfónov sú na denný prenos a manipuláciu mimo domu veľmi labilné a ľahko pokaziteľné.
papír, brýle, tužky
V dobách mobilov typu vyššie spomenutej Nokie 3310 som bol v podstate ešte malý chlapec a teda viackrát sa mi stalo, že mobil mi vypadol. Niekedy mi dokonca spadol aj do jazera! No ale podstatné je, že vždy som ho priniesol domov, vlastnoručne rozobral, podrobne vyfénoval, usušil a za takú hodinu fungoval opäť ako nový! Niekedy prežil aj väčšie pády, no vždy fungoval! Dnes sa to zdá takmer neuveriteľné. Takému zariadeniu ako smartfón stačí, aby sme s ním manipulovali ak mrzne, a následne začne sekať. Alebo začne pršať? Navlhne Vám ten krásny displej. Ak vravím o displeji, u veľa bežných ľudí som si všimol, že ho už majú dlhšie puknutý. Nemôžem si pomôcť, ale na prenos sa mi zdá toto zariadenie veľmi nepraktické a hlavne z toho dôvodu, že takmer nič nevydrží! Praktické sú však jeho služby.
•        iPhone X
O tomto najnovšom zariadení od Apple dnes počúvame z každej strany. Tešíme sa na jeho funkcie i výkon, no pozor! Testovanie odhalilo, že sa jedná o jedno z najkrehkejších a najlabilejneších mobilných zariadení vôbec! Túto labilitu už priznáva aj sám Apple! Ľahko môže nastať situácia, kedy Vám zariadenie spadne a zostane nepoužiteľné! Pred týmto faktom varujú ľudia, ktorí zariadenie testovali.
Dokonca zaznela recenzia v podobe: “ Najrozbitnejší iPhone, s najvyššou cenou, ktorého oprava je jedna z najdrahších.“
rozebraný mobil
Aby toho nebolo málo, poviem Vám aj o oficiálnom zistení, kedy iPhone X stojí okolo 1100 Euro, pritom súčiastky na jeho výroby vyšli dokopy len 300 Euro! Vraj sa šetrilo materiálom a zrejme aj to má za následok tú nešťastnú labilitu. A dokonca sa dočítame aj o displeji, ktorého fungovanie vraj nie je úplne zabezpečené, čo takisto opäť priznala aj firma Apple.