Koníčky pre tých, čo koníčky nemajú

Určite sa už aj vám stalo, že sa vás niekto opýtal, čo robievate vo svojom voľnom čase. A keďže vám bolo trápne sa priznať, že väčšinou ho trávite pred monitorom počítača alebo televíznou obrazovkou, tak ste len zamrmlali niečo o láske ku knihám a rýchlo túto tému zahovorili. Nechcelo sa vám vysvetľovať, že ste jednoducho lenivý a vôbec sa vám nechce skákať s padákom a ani psa nemáte, lebo sa psov bojíte. My vám poradíme ako povýšiť bežné denné činnosti na hobby.


steak

1.       Varenie
Variť treba, tak prečo si z varenia nespraviť koníček? Platí pravidlo, že čím viac vás varenie baví, tým viac vám bude vaše jedlo chutiť. Dobra rada: investujete do kvalitných ingrediencií a kuchárskych kníh.
Plusy. Môžete usporadúvať párty pre priateľov a kým oni budú vychutnávať vaše jedlo, vy budete vychutnávať ich chvály. Čerešničkou na torte bude, že už nikdy nepôjdete spať hladný.
Mínusy. Veľmi skoro sa to môže odraziť nielen vašej na postave ale aj na peňaženke.

papíry

2.       Prechádzky
Prechádzať sa je zdravé, tak prečo sa každý deň nejsť poprechádzať? Po parku alebo popri rieke? S prižmúrením oka sa k prechádzkam dá zaradiť aj cesta do práce a späť.
Plusy. Nič vás to nebude stáť a rezkou chôdzou sa dá spáliť veľa kalórií.
Mínusy. Po práci ste taký unavený, že už len pomyslenie na rezku chôdzu vás zabolí.

3.       Píšte listy
Pamätáte sa kedy ste posledný krát videli v poštovej schránke list adresovaný vám? Písaný rukou? A ako ste sa sám seba pýtal, kto vám asi píše? V tejto dobe internetu a e-mailov, písaním listov môžete rozdať veľa radosti. Môžete písať rodine a známym a postupne ako sa rozpíšete môžete písať aj neznámym ľuďom, napríklad politikom alebo hoci aj väzňom.
Plusy. Relax a terapia zároveň, keď sa podelíte s blízkymi so svojimi radosťami a starosťami.
Mínusy. Keď sa vás niekto spýta čo robíte vo voľnom čase, odpoveď, že píšete vezňom do Ilavy bude znieť prinajmenšom divne.

malíř

4.       Maľujte obrazy
Aj keď to asi nie je denná činnosť, farby a nejaké tie štetce má doma každý. Nevadí, že nemáte 5 rokov, aj veľa slávnych hercov a spevákov maľuje. Maľujte na plátno, na papier alebo na sklo. Maľujte podľa predlohy alebo len také háky báky. Maľujte celý deň alebo len namaľujte malé srdiečko na kúsok papiera.
Plusy. Netreba sa pri maľovaní hýbať. Netreba ani vedieť maľovať a ak tie svoje háky báky nazvete abstraktným umením, môžete ich darovať priateľom alebo predať cez internet.
Minusy. Priatelia sa urazia, že ste im radšej nedali 200g balenie kávy alebo bonboniéru. 

4/5 - (2 votes)
CategoriesNezařazené