Každý kto vlastní nejakú spoločnosť, firmu, či je samostatne zárobkovou činnou osobou, vie, že s finančnou správou nie je dobré mať žiadne problémy. Dane sú rozsiahlou kapitolou, ktorá sa neustále mení a aktualizuje a teda ak chcete mať všetky daňové odvody správne, je potrebné neustále sledovať usmernenia, alebo máte ešte možnosť využiť daňové poradenstvo, kde vám odborníci na dane poradia.

kalkulačka

V čom spočíva daňové poradenstvo?

Ako je už z názvu jasné, pôjde o poradenstvo v oblastí daní a všetkého, čo je s daňami spojené. Teda v jednoduchosti môžeme povedať, že odborník v tejto oblasti vám poradí pri zisťovaní vašich daní, povinností odvodov a podobne, ale zároveň vám vie poskytnúť aj vysvetlenie zákonov z oblastí daní a podobne. Daňové poradenstvo spadá pod zákon č. 78/1992 Zb. o daňových poradcoch a Slovenskej komore daňových poradcov, z čoho vyplýva, že daňový poradca nemôže byť ktokoľvek a teda malo by ísť skutočne o odborníka na danú oblasť. Daňové poradenstvo teda spočíva v pomoci so základom dane, plánovaní daní a celom spravovaní daní a zároveň o poradenskej činnosti vo výklade právnych predpisov, usmernení a podobne.

výpočet

Prečo je dobré využiť daňové poradenstvo?

Ak si spravujete dane vo vašom podniku sami a nie ste odborník na oblasť daní, môže sa stať, že niektorú časť z legislatívy nemusíte pochopiť správne, či dokonca nemusíte ju pochopiť vôbec, takisto sa vám môže stať že si zle vypočítate základ dane, či iné odvody a jednoducho sa dostanete do problémov s finančnou správou. Toto vám však nehrozí ak sa rozhodnete pre daňové poradenstvo, samozrejme vždy siahajte po kvalitnej spoločnosti, ktorá má za sebou veľké množstvo spokojných zákazníkov a hlavne takú spoločnosť, v ktorej sú zamestnaní skutočne odborníci pre oblasť daní, nie každý totižto môže byť daňovým poradcom. Konkurencia na trhu v oblasti daňových poradcov je vysoká, na výber teda máte, avšak treba skutočne vyberať to najlepšie. Ak máte záujem o takúto spoločnosť, neváhajte sa obrátiť na internetové stránky spoločnosti https://www.easystart.sk/. Pýtate sa, čo tým získate? Získate tím odborníkov, ktorí vám dokážu v oblastí daní pomôcť, ušetríte svoje finančné prostriedky sa pokuty, ktoré by ste pri nesplnení povinností mohli dostať a zároveň ušetríte aj svoj čas, ktorý by ste stratili pri študovaní legislatívnych zmien, zákonov a podobne.