Sú v živote občas také situácie, ktoré nevieme sami riešiť. Zrazu sa začne všetko kaziť. V práci sa vám nedarí. Doma je nervozita, akoby sa váš vzťah rútil do záhuby. Zabúdate sa usmievať. Máte dlhy. Pocit neistoty.
Poznáte to? Váš lekár vám povie: „ skúste navštíviť psychológa, alebo psychiatra.“ V hlave sa vám víria klebety, ktoré už-už počujete od kolegov a známych, keď sa dozvedia, že máte problém.
Viete, že psychiatri hneď predpisujú lieky, sedatíva, alebo antidepresíva… Ale touto cestou sa vy veru vybrať nechcete.smutek4.jpg
Je riešenie. Volá sa „Osobný koučing.“
Osobný kouč je človek, ktorý je empatický, má schopnosti, ktoré využíva na pomoc druhým. Má schopnosť trpezlivo vás vypočuť. Neposudzuje, ani neodsudzuje. Nepredpisuje lieky. Poskytne poradenstvo. Možno i odpovede na vaše otázky. Alebo skôr smeruje svoje otázky k tomu, aby napadlo riešenie problému vám.
Poradí vám, ako sa dá pozitívne myslieť. Ako sa dá zvládať záťažové situácie. Ukáže, ako podobný problém riešili iní ľudia a ako si dokázali pomôcť.
Je dôležité, aby ste koučovi dôveroval. Aby ste mu povedal, čo vás trápi a s čím potrebujete poradiť. Je potrebné, aby vás spoznal. Len tak môže nasmerovať koučing správnym smerom.
Osobný kouč smeruje k tomu, aby ste rozvíjal svoju osobnosť, aby ste sa naučil, ako sa tešiť zo života, ako zvýšiť svoje sebavedomie.  Pri konzultáciách vám ukáže, ako sa dá zbaviť negatívnych pocitov, stresu, ako sa vyrovnať so strachmi.
Pretože práve strach je častokrát tá najväčšia brzda. Tá prekážka k dosiahnutiu cieľov. Strach z odmietnutia, strach, že nie som dosť dobrý, strach vystúpiť zo svojej komfortnej zóny…štěstí.jpg
Je nutné uvedomiť si svoj podiel na celom procese. Celý čas vás kouč povedie k tomu, aby ste znovu nadobudol pocit istoty, aby ste dokázal riešiť situácie s ľahkosťou a suverénnosťou.
Ponuky na koučing nájdete na internete. Môžete si vybrať pocitovo, či to má byť muž, alebo žena. Prečítajte si jeho stránku, aby ste mali prehľad, či je to ten správny človek, ktorý práve vám môže byť nápomocný na ceste ku krajšiemu a lepšiemu životu.