Iba zmena stravovania a stravovacích návykov by mohla pomôcť drvivej väčšine tých, ktorí sa sťažujú na nadváhu, aby sa dostali späť do normálu a dokázali schudnúť. Odborníci z neziskovej organizácie "Kultúra v oblasti zdravia" a lekári vytvorili zoznam jednoduchých odporúčaní, ktoré môžu pomôcť občanom zvyknúť si na zdravé stravovanie a stravovacie návyky.

cvičení

1. Vytvorte rovnováhu výživných látok na každom tanieri
Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako optimalizovať svoje zdravie a energiu, je nasýtenie vášho tela základnými živinami. Je to jednoduché: snažte sa milovať rôznorodé množstvo produktov. Predstavte si, že vaša miska je rozdelená do troch častí: jednou časťou je bielkovinová výživa (uprednostňujeme ryby alebo biele mäso z hydiny), druhou časťou je zelenina a treťou časťou sú cestoviny alebo obilniny. Váš týždenný košík s potravinami by mal obsahovať najmenej 20 rôznych produktov, to je najbezpečnejší spôsob, ako sa vyhnúť nedostatku vitamínov na jeseň a v zime.

2. Po jedle nie je potrebný spánok, ale malý pohyb.
Ak sa aktívne pohybujete najmenej 15 minút v rozmedzí 30-60 minút po hlavnom jedle, metabolické procesy sa zrýchlia trikrát a ďalšie kalórie sa strácajú bez nadmerného úsilia v telocvični. Synergia tepelného účinku potravín (približne 10% kalórií, ktoré ste konzumovali, budú použité na trávenie) a spotreba energie pre fyzickú aktivitu bude fungovať. Účinok 15-minútového aktívneho chodu na hodinu po jedle sa teda rovná 45-minútovej prechádzke v inej dobe.

metr

3. Nechajte vodou naplniť Váš deň a telo!
Osem pohárov vody denne alebo 1,5 litra je spôsob, ako sa vyhnúť zbytočným návštevám lekára. Dostatočné množstvo tekutiny v tele dodáva energiu a pomáha udržiavať pozornosť.  Voda pomáha prekonať kocovinu alebo jej úplne predchádzať. Taktiež prirodzene zahrieva telo, čiže pocit chladu sa len tak nedostaví.