Každý človek sa chce páčiť, vyzerať dobre a byť vo svojej koži spokojný. Ak však toto všetko chcete, v prvom rade musíte o seba dbať. Nie vždy to je také ľahké, pretože mnohí z nás nemajú dostatok voľného času a keď už ho aj majú, nemajú chuť strácať ho takýmto štýlom. Nezanedbávajte maličkosti ktoré s krásnou pokožkou súvisia! Čítajte ďalej a dozviete sa tie najdôležitejšie.

tvář

Pozor na ponocovanie!
o   Všetky si z času na čas vyrazíme von, niečo vypijeme a potom prídeme domov občas aj nad ránom. Určite to poznáte, že sa potom zobudíte nevyspaté a vaša pokožka pôsobí veľmi unavene a utrápene. Pre pokožku je veľmi dôležitá hydratácia a dostatočné množstvo odpočinku. Preto si doprajte aspoň 7-8 hodín spánku. Pomôžete tak nie len svojej pokožke, ale aj vášmu celkovému zdraviu.

Hydratácia
o   Je najväčším problémom najmä v zimných mesiacoch. Poznáte to, pokožka je taká suchá, že ani najdrahší krém so s ňou nevie rady. Aj si to vaše telo v zime toľko nežiada, nezanedbávajte pitný režim. Je to okrem nepríjemného počasia jeden z hlavných dôvodov, prečo je vaša pokožka v zime taká suchá. Niektoré druhy pokožky potrebujú poriadne veľa starostlivosti aj v lete, takže si ju nezabúdajte pravidelne krémovať.

mýdlo

Každá sme iná
o   Líši sa takmer vo všetkom: vo farbe, type, citlivosti aj odolnosti. Preto je veľmi dôležité nezanedbávať to, aký typ pokožky máte a podľa toho si voliť aj nasledovnú kúpu produktov na jej starostlivosť. Ak napríklad je vaša pokožka mastná, krém na suchú pokožku vám ju len viac zhorší. Nie je to veľká veda, pretože všetky dobre vieme akú pokožku máme a na každom kozmetickom výrobku nájdete zaručene túto informáciu tiež.

oči

Všetkého veľa škodí
o   Pravidlo ktoré zaručene platí v živote vo všetkom, platí tiež aj pre starostlivosť o pokožku. Treba sa o ňu pravidelne starať, ale netreba to so starostlivosťou príliš preháňať. Ak teda už používate masku na pleť jednej značky, ktorá vám pomáha, nekupujte všetky produkty ktoré sú práve v zľave a nekombinujte ich, aby ste si viac pokožku neničili ako jej pomáhali. Produkty z obchodov totiž často obsahujú chemické látky, ktoré nie sú vo veľkom množstve zdravé. Preto môžete aj zaexperimentovať a skúsiť si pleťovú masku vytvoriť doma. Existuje množstvo potravín ktoré jej stav oveľa zlepšia!