V dnešnej dobe sa každý človek za niečím ženie. Buď ide o peniaze alebo o vybudovanie dobrej kariéry, či o túžbu vlastniť viac pozemkov, domov alebo drahých áut. Túžime po veciach, ktoré v bežnom živote v neprimeranom množstve vôbec nepotrebujeme a popri tom zabúdame na veci, ktoré sú v našom živote skutočne dôležité – na našich blízkych, rodinu, no najmä na seba. V tomto uponáhľanom svete máme potrebu dosahovať stále vyššie ciele, pretože to od nás vyžaduje spoločnosť, a pri tom zabúdame, že nie všetko sa točí len okolo peňazí a majetku. Veľakrát sa z práce vraciame zničení, a hoci by sme za zavretými dverami nášho domova mali nechať aj problémy spájajúce sa s našim zamestnaním, nie je to vždy tak. Nedokážeme prestať myslieť a dopriať si vysnívaný relax a komfort.

hrnek

Čo keby sme sa nachvíľu zastavili a poobzerali sa? Možno ak by sme na pár sekúnd spomalili a začali vnímať svet okolo seba, veľa vecí by sme si uvedomili. A možno práve jednou z tých záležitostí by bolo konečne aspoň raz myslieť aj na seba. A preto ak a doprajte si v živote viac.

Každý je strojcom svojho šťastia a aj vy si môžete vytvoriť to svoje. Stačí pár jednoduchých krokov, a aj z vás sa stane spokojnejší a vyrovnanejší človek, ktorý dokáže aspoň na pár hodín denne vypnúť.
Naučte sa oddeliť prácu a domov. Skúste sa aj vy po príchode domov nechať všetky svoje problémy za dverami vášho bytu. Venujte sa rodine, spoločne vyrazte na výlet, hrajte spoločenské hry, snažte sa byť čo najviac so svojimi blízkymi. Určite to ocenia.
Nájdite si v byte/dome/na záhrade miesto, kde budete sami aspoň na pár hodín. Budete mať priestor na premýšľanie a po náročnom dni sa budete vedieť zrelaxovať.

šálek kávy

Vytvorte si svoj vlastný kútik, kam nebude mať prístup nikto iný okrem vás.
Vyskúšajte si nájsť záľubu, ktorá vás chytí a už nepustí. Či už pôjde o čítanie alebo starostlivosť o zvieratá či kvety v záhrade. Všetko máte vo svojich rukách. Možností je veľa a stačí si vybrať. Dôležité je najmä to, aby ste sa dokázali poriadne uvoľniť a byť sami sebou.

Držím vám palce na ceste k vášmu vytúženému relaxu a pohodliu. Život máme predsa iba jeden, preto žime tak, aby sme nemuseli ľutovať.