Viete si predstaviť niektorých ľudí bez okuliarov ? Určite nie ! Poznáme ich tak. Tak ich vnímame a rešpektujeme a bez okuliarov, by sme ich hádam ani nespoznali.
Medzi takýchto nositeľov okuliarov patril, alebo patrí :

brýle

  • John Lennon

Známy člen skupiny chrobáci- The Beatles . Jeho okuliare- teda ich tvar –prežili dodnes, Ľudia si aj dnes kupujú „lenonky“. Stačí vidieť okuliare a hneď vieme, že ich nosil Lennon.

  • Johnny Deep

Herec, režisér, hudobník, scénarista . Známy predstaviteľ z filmu Piráti z Karibiku. Nosí okuliare s takým šarmom, že mu ich až závidia

  • Justin Timberlake

Je v okuliaroch nádherne bezbranný a máme chuť mu dôverovať. Americký spevák, skladateľ, nositeľ Grammy je veru v okuliaroch najkrajší.

  • Pavol Hammel

Stačí nakresliť kučery, fúzy a okuliare a každému je jasné, že sa za tým skrýva jeden z našich najúžasnejších skladateľov a hudobníkov.

  • Richard Muller

Vysoký chlap a zaujímavý nositeľ okuliarov. Kontraverzný človek, vynikajúci hudobník a skladateľ. Jeho okuliare sú nutnosťou aj súčasťou jeho imidžu.

sluneční býrle

  • Woody Allen

Fantastický americký komik, spisovateľ, režisér. Vie si ho niekto predstaviť bez okuliarov ? ja teda rozhodne nie.
Môžeme pokračovať politikmi, hercami, spisovateľmi, alebo našimi milovanými okolo nás. Milujeme ich s okuliarmi hádam ešte viac ako bez nich. Zvykli sme si na nich tak. Okuliare majú dnes nádherné rámy a farebné rámy. Je ich radosť nosiť. Veď koľko ľudí nosí okuliare iba tak- pre imidž ? Alebo slnečné okuliare hore na vlasoch. Nepotrebujú ich, ale predsa ich chcú mať. Ako módny doplnok.
Malé deti nechcú nosiť okuliare. Ukážme im, kto každý ich nosí a ako super v nich aj vyzerá. Kúpme im také okuliare, ktoré sa im páčia, aby si k nim vytvorili správny vzťah a naučili sa ich v budúcnosti nosiť s gráciou. Nech sa z nich stanú hrdé a silné osobnosti.