Staré sedenie, ktoré máte na terase, je už naozaj staré a opotrebované a je najvyšší čas ho vymeniť? Nové, záhradné sedenia sú poväčšine dosť drahé. V tomto článku, si ukážeme, ako jednoducho, rýchlo a lacno sa dá vyrobiť záhradné sedenie z paliet.

barva na dřevo

Krok po kroku za krásnym, záhradným sedením

Prvým krokom za výrobou paletového sedenia je obrúsiť palety. Palety musia byť obrúsené, nie len preto aby vyzerali dobre a aby sa na nich príjemne a bezpečne sedelo, ale hlavne pre to, aby sa na ne dala použiť farba na drevo. Farba na drevo sa totižto nanáša na čistý, obrúsený povrch, iba vtedy dokáže dať drevu ten správny šmrnc. Po brúsení, teda palety natrieme farbou, ktorá je na drevo určená a takou, ktorú sme si vybrali. Palety je dobré natrieť hneď na začiatku, pretože v takomto stave dokážeme natrieť paletu úplne celú a nestane sa nám, že by sme sa na niektoré miesta nedokázali dostať. Keď už máme palety natreté, položíme ich na seba a priskrutkujeme. Pokračujeme v skrutkovaní do takého tvaru, ako chceme aby naše sedenie vyzeralo. Na paletové sedenie sa dajú použiť vankúše, deky a podobne.

růžová barva

Akú farbu na drevo použiť?

Zvoliť tú správnu farbu pre náter je veľmi dôležité a je jedno či pri paletovom sedení, alebo pri iných výrobkoch z dreva. Kvalitná farba na drevo, okrem toho, že pridá na kráse drevu, má aj funkciu ochrannú, teda chráni drevo pred vonkajšími vplyvmi a zároveň mu pod náterom dovolí dýchať a pracovať. Práve toto je pre ochranu dreva to najdôležitejšie, pretože drevo stále pracuje, drevo je v podstate živé a k tomu aby nám slúžilo čo najdlhšie je potrebné mu venovať aj náležitú ochranu. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o tom, prečo je dôležitá kvalitná farba na drevo, či sa chcete dozvedieť aj iný spôsob realizácie paletového sedenia, či sa jednoducho chcete dozvedieť niečo o dreve, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://carodreva.sk/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých informácii.