Potrebujete v čo najkratšom čase zohnať nejaké vybavené priestory? V takomto prípade sa stávajú známym riešením zariadené mobilné domy za dostupné ceny. Či už hľadáte home office pracovisko, či hľadáte rekreačné bývanie alebo rýchle dostupné a lacné priestory na celoročné bývanie!

Krb, ohnisko

Alebo máte v pláne určitý biznis, napríklad kúpu a následný prenájom týchto priestorov v nejakej peknej lokalite, kam ľudia budú chodiť za prírodou, výletom a oddychom. Alebo si tieto priestory napríklad prispôsobíte na prípravu a následný predaj rýchleho občerstvenia, kávy a podobne.

Či ako už odznelo, tieto priestory využijete pre svoje vlastné účely- napríklad aj keď hľadáte lacnú alternatívu domu, ktorá by vám bola ihneď k dispozícii a mohli by ste si ju okamžite dovoliť, a to aj povedzme investovaním svojich úspor- ku kúpe takéhoto domu sa zvyčajne nevybavuje hypotéka, je v pomerne prístupnej cenovej relácii. A to napríklad aj pre mladé páry, ktoré sa chcú osamostatniť a nemôžu si dovoliť svoj vlastný rodinný dom.

  • K výhodám pri kúpe mobilného domu sa neradí iba ich nižšia cena, ale aj rýchle dodanie týchto priestorov.

Príves, dom

To je spôsobené tým, že ide o ponuku prichystaných a zariadených domov, ktoré sa navyše dajú previesť, resp. doviesť na dohodnutú lokalitu. Nie sú to pritom žiadne karavany, mobilný dom je síce „prenosný“, ale spravidla štýlový a solídne vybavený, nebolo by ľahké prevážať ho osobným automobilom.

Na rozdiel od rodinného domu ale zas „nezapustil korene“ na tom istom mieste. A samozrejme ho nemusíte ani od základov stavať. Mnoho záujemcov pritom okrem ceny považuje za výhodu práve aj jeho mobilitu. To znamená, že tento typ domu, ktorého budete po kúpe vlastníkom, môžete po čase previesť na inú lokalitu. Zmeníte prostredie, ale dom s vami môže zostať nastálo.

  • Tu sa teda dostávame aj k tomu, že môže ísť o vhodnú alternatívu bývania pre dobrodružné povahy a pre tých, čo nechcú zostať po celý život na rovnakom mieste.