Vyklápacie moto prilby: Bezpečnosť a pohodlie v jednom

Dnešní fanúšikovia jazdy na motorke majú z hľadiska moto prílb na výber niekoľko rôznych kategórii, respektíve konštrukcií, kedy každá z nich dokáže zodpovedať inému štýlu jazdy. Tak ako sú tie spravidla lacnejšie a praktické otvorené prilby, tak na druhej strane poznáme uzatvorené „integrálky“, čo na rozdiel od otvorených poskytujú vysoký stupeň ochrany nielen hlavy, ale takisto tváre.  Pokiaľ sa však radíte k ľuďom, čo aj v danom smere hľadajú istý spoľahlivý kompromis, respektíve spojenie komfortnej stránky s vysokými nárokmi na bezpečnosť, potom sú vhodnou voľbou tkzv vyklápacie prilby.Drsný motorkár, plamene, model
Zároveň ide o voľbu, ktorá je u motorkárov skutočne populárna vďaka spomenutým vlastnostiam a ideálna napríklad v prípade, ak máte radi dlhšie trasy a rýchlejšiu jazdu, než je tá na malom skútri. Preto poznáme odklápacie modely ako známe helmy značky SHARK Eres-Racing.sk, konkrétnejšie v sérii SHARK Helmets Discovery Division.
Prilby s funkciou vyklápania sa vo všeobecnosti stávajú obľúbeným terčom záujmu viacerých motorkárov, sú ideálne tiež na rekreačné dlhšie trasy. Respektíve vysoký záujem o danú konštrukciu prejavujú profesionáli ako aj „víkendoví jazdci“. Tento poznatok môže byť vítaný, pretože v skutočnosti súčasný trh poskytuje pomerne široký sortiment prilieb a nejeden záujemca by tak mohol vybrať nesprávne.

  • Respektíve typ, ktorého vlastnosti by pri svojom štýle jazdy dostatočne nevyužil, či dokonca by daná konštrukcia mohla byť naobtiaž alebo naopak nedostatočne zabezpečená.

Osoba na motorke, model
Odklápacie modely poskytujú vysoký štandard zabezpečenia vhodný tiež k náročnejím podmienkam či extrémnejšej jazde, zároveň ale praktická stránka spočíva v ľahkom odklopení, ktoré sa dá zvládnuť doslova jednou rukou. Tieto typy prilieb v nejednom prípade poskytujú tiež technologickú výbavu ako reproduktory, anténu, pripojenie bluetooth alebo interkom.  Výhodou býva aj ľahko vyberateľný interiér, ktorý sa dá následne vyprať.

4.2/5 - (4 votes)